Barion Pixel

ZsoBaba – mosható pelenka

Szárazontartó anyagok

Téged zavar, ha nedves a babapopsi?

Akkor van egy jó hírem: ma már sokféle szárazontartó elérhető, hogy megadja azt a kellemes érzetet a bababőrnek, mintha nem nedvszívó rétegekkel, hanem “sima fehérneművel” találkozna a bőre. Hiszen ezeket az anyagokat pont azért találták ki, hogy gyorsan elvezesse a nedvességet a pelenka vagy betét tetejéről, hogy teljes legyen a “száraz” érzet.

De van egy rossz hírem is: ezek, szinte kivétel nélkül, nem természetes anyagok. Így, ha valaki ragaszkodik a természetes nedvszívókhoz (pl. pamut), akkor el kell fogadnia, hogy sosem fogja megadni azt a száraz, kényelmes érzést, amit egy nem természetes anyag. Bár ez nem feltétlen hátrány, ha a szobatisztaságot is szóba hozzuk.

De… hogy ne legyen teljesen elkeserítő a helyzet teljesen: nézzük át, hogy milyen szárazontartási lehetőségekkel találkozhatunk ma a piacon.

Van vastagabb, vékonyabb, a szivárvány minden színében, és elérhető bármelyik méteráru üzletben. De a legkevésbé sem természetes, hiszen 100% poliészter, de ennek köszönhetően könnyen tisztítható. Egy rétegben tökéletes gyors elvezetőnek, két rétegben pedig nedvességtaszító hatása van – ezzel a funkciójával a PUL bebújós termékeknél találkozhatsz.

Pro tipp: Sokan úgy használják szárazontartóként, hogy vesznek belőle valamennyit, majd méretre vágják maguknak (pl. egy betét alapján), és minden pelenkázáskor legfelülre teszik, hogy ez érintkezzen a bababőrrel. 

Pro pro tipp: skogvikke pléd, ha szeretnéd te megoldani otthon. Hatalmas és olcsó

Nem természetes, 100% poliészter anyag, de ennek köszönhetően könnyen tisztítható. A polárnál lényegesen vékonyabb, de ugyanolyan finom, puha anyag. Felülete teljesen száraz marad, a nedvességet nagyon gyorsan elvezeti. Bolyhosodásra eléggé hajlamos a rendszeres 40-60°-os mosás miatt.

Van rugalmas, merev, puha, kevésbé puha. Az összetevője mindnek 100% poliészter, csak a szövésük tér el. Tagadhatatlanul az egyik legjobb szárazontartó, hiszen kifejezetten sportruházatokhoz tervezték, hogy minél könnyebben és hatékonyabban elvezesse az izzadságot (testnedveket) a bőrről. Száraz és friss érzést biztosít a bőrnek. Rendkívül tartós anyag, nagyon könnyű kezelni. (Ilyenből készülnek a focisták mezei is, szóval biztosan tudod, melyik anyag ez.)

Elérhető SILVADUR verzióban is, ami annyit jelent, hogy antimikrobiális ezüstionokkal kezelték, azaz gátolja a baktériumok szaporodását, csökkenti a kellemetlen szagokat. Ez pedig bizonyítottan biztonságos a bőrnek.
De ha ez nem lenne elég: elérhető CoolMax verzióban is, ami meg annyit jelent, hogy nem csak gyorsan vezeti el a nedvességet, hanem még hűsíti is a babapopsit.

Hát elérkezett… Ha nagyon türelmes voltál és eddig eljutottál, van egy jó hírem: ez bizony természetes. Mármint az a része, ami a babapopsival érintkezik. Hiszen az az 5-20% poliészter, ami meg van jelölve általában az összetételben, az az a háló, amire “felfűzik” a bambusz-biopamut/pamut szálakat. Szokták bébiplüss néven is emlegetni, de mindig nézd meg, hogy mi az összetétele, mert van, ami 100% poliészter.

Tegyük hozzá: SOSEM fogja megadni ez az anyag azt a tökéletes száraz érzetet, amit egy kifejezetten erre gyártott poliészter társa. De hasonló, és ha valaki mindenképpen szeretne a babája komfortérzetén természetes alternatívával javítani, ezzel megteheti.